Facebook 542 424 242
Domů / Střední a vysoké školy / Angličtina / Střední školy / USA / Nacel Open Door, USA - státní střední škola
Nacel Open Door, USA - státní střední škola
angličtina USA
státní střední škola školní rok, pololetí
věk: 15 - 18,5 let mírně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 29. březen 2019
Nástup na program v srpnu/ září 2019
Typ ubytování: hostitelská rodina
Přihlašování uzavřeno

Možnost vycestovat na semestr i na celý školní rok!


Cena od: 111 100 CZK

Nacel Open Door, USA - státní střední škola

Nacel Open Door sídlí ve městě St. Paul ve státě Minnesota. Výměnné programy nabízí již od roku 1964. Programu se účastní studenti z více než 25 zemí světa.

Umístění

Účastníci programu mohou být umístěni kdekoliv na území USA. Místo pobytu ovlivňuje budoucí hostitelská rodina, která si vybírá studenta na základě jeho přihlášky. Následně partnerská organizace zajišťuje místo na střední škole. Proces výběru studenta hostitelskou rodinou nelze uspíšit. Může se tedy stát, že student obdrží informace o rodině a škole až několik dní před odletem do USA. Americká strana má na umístění studenta čas do 31. srpna 2019. Pokud do té doby student nebude mít informace o umístění do rodiny/ školy, nebude se moci programu zúčastnit. V tomto případě mu budou vráceny veškeré fakturované náklady.

Individuální odletové termíny

Odletové termíny jsou plánovány v průběhu ledna 2019/ srpna 2019. Termíny pro odlety jednotlivých studentů jsou určeny v závislosti na začátku školního roku v konkrétních školách a na získání umístění.

DŮLEŽITÉ
Program ve státních školách s ubytováním v dobrovolnických hostitelských rodinách má velmi omezenou kapacitu. Pokud máte o tento typ programu zájem, kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Kritéria pro přijetí

 • Věk: Program je určen studentům ve věku 15 - 18,5 let, kteří se narodili v rozmezí od 15. 3. 2001 - 1. 6. 2004. Student nesmí být při nástupu do programu starší než 18,5 let.
 • Status studenta: Programu se může účastnit pouze student střední školy v ČR/ SR, který ještě neukončil vzdělání maturitou nebo jinou zkouškou.
 • Znalost angličtiny: Je zapotřebí, aby angličtina patřila mezi školní předměty kandidátů a věnovali se jí alespoň tři roky.
 • Motivace, emocionální vyzrálost: Rozhodnutí o účasti v programu nesmí být pouze snem rodičů, ale i studenta samotného. Očekává se od něj schopnost samostatného rozhodování, zájem a pozitivní přístup ke studiu, ochota a tolerance při zapojování se do života v hostitelské rodiny.  Zájemci o program by neměla chybět chuť učit se, překonávat nejrůznější překážky a přizpůsobit se novému prostředí.
 • Prospěch: Student by neměl mít na vysvědčení za poslední tři roky studia známku horší než 3.
 • Zdravotní stav: Účastníci programu by měli být v dobrém zdravotním stavu, neměli by trpět žádnou alergií a nesmí mít vážné psychické problémy. Americké školy vyžadují splnění všech potřebných očkování.

Školský systém

High School je výraz označující střední školu v USA. Možnost studia na středních školách ve Spojených státech je nabízena v rámci výměných programů studentů ze všech zemí světa - student má díky účasti v programu možnost poznat odlišnou kulturu a zároveň se zdokonalit v anglickém jazyce. Hlavním cílem programu je poznání kultury cizí země, nikoliv vzdělání na akademické úrovni. Studium je podporováno americkou vládou. Dodržování podmínek programu je kontrolováno vládní agenturou USIA (United States Information Agency) a asociací CSIET (Council of Standardsfor International Educational Travel).

Vzdělávací systém v USA se výrazně liší od evropských standardů a školského systému v ČR/ SR. Studenti jsou hodnoceni nejen na základě faktických znalostí, ale také s ohledem na plnění zadaných úkolů, domácí přípravu a aktivitu ve vyučování. Všichni účastníci programu si musí udržovat dobrý prospěch do C+ (známky ne horší než 3).

Místní koordinátor

Po celý rok vám bude k dispozici místní koordinátor, který výborně zná vaši novou rodinu a školu, kterou budete navštěvovat. Je možné se na něj kdykoliv během pobytu obrátit. Navíc každý student obdrží telefonní kontakt na nonstop službu partnerské organizace v USA, stejně tak i my nabízíme klientům nonstop helplinku, kde je k dispozici česky hovořící zástupce naší agentury..

Ubytování

Kulturně-výměnné programy v USA bývají zajišťovány s ubytováním v dobrovolnických hostitelských rodinách. Většinou se jedná o rodiny ze střední a nižší střední vrstvy obyvatel, pocházející z menších komunit. Mohou to být rodiny s malými dětmi, teenagery nebo páry, jejichž děti již odrostly a žijí mimo domov. Důvodem, proč se rodina rozhodne přijmout výměnného studenta, je většinou touha poznat novou kulturu a mentalitu jiného národa.

Rodiny, které projeví zájem hostovat zahraniční studenty, procházejí ústním pohovorem s místním koordinátorem. Dále musí předložit tři doporučení od známých či spolupracovníků, která strzují, že je rodina k hostování vhodná. Mnohé z hostitelských rodin spolupracují s garanty programu dlouhodobě a mají s hostováním studentů bohaté zkušenosti.

Hostitelské rodiny si studenta vybírají na základě údajů, které o sobě uvede v programové přihlášce. Jelikož se každý student, kterého přijmou, stává právoplatným členem jejich rodiny, je jejich zvažování opravdu důkladné. Počítejte s tím, že rodina, která si vás vybere, vás zahrne do rodinných aktivit, oslav ale také do domácích prací a péče o dům či byt. Kromě ubytování budete mít u hostitelské rodiny zajištěnu také stravu ve formě polopenze od pondělí do pátku a plnou penzi o víkendech. Co se obědů týče, doporučujeme začlenit se do kolektivu a chodit na obědy spolu s americkými spolužáky ve škole.

Informace o umístění do hostitelské rodiny a střední školy jsou někdy známé již několik měsíců před nástupem na pobyt, jindy se může stát, že umístění trvá delší dobu a mnohdy se adresu rodiny a školy dozvíte několik dnů před odletem. Americká strana má na umístění studenta čas do 31. srpna 2019. Pokud do té doby student nebude mít informace o umístění do rodiny/školy, nebude se moci programu zúčastnit. V tomto případě mu budou vráceny veškeré fakturované náklady.

Program pro volný čas

Na střední škole ve Spojených státech jsou sportovní aktivity důležitou součástí každodenního rozvrhu. Nabízí se vám jedinečná šance stát se členem některého školního oddílu. Můžete si vybrat z mnoha sportovních odvětví, oblíbit si tak a získat zkušenostii v některých typicky amerických sportech: baseballu, basketbalu, golfu či americkém fotbalu. Stačí jen využít svoji fantazii a najít si aktivitu, která vám zpestří a zpříjemní váš studijní pobyt. A nemusí jít nutně o aktivitu sportovní, leckde se můžete věnovat třeba řečnictví, divadlu, hře na hudební nástroj apod. Kromě studijních výkonů, které od vás bude škola očekávat stejně jako od amerických studentů, zažijete také spoustu slavnostních událostí. Jednou z nejoblíbenějších je samozřejmě i závěrečný ples.

Orientační cena

 

 

 Orientační cena USD CZK EUR
Kulturně-výměnný program - program bez možnosti výběru místa pobytu a školy
školní rok 2019/ 2020
Podání kompletní přihlášky do 30. 11. 2018 5 550 122 100 4 607
Podání kompletní přihlášky do 15. 2. 2019 5 900 129 800 4 897
Podání kompletní přihlášky do 29. 3. 2019 6 100 134 200 5 063
semestr ve školním roce 2019/ 2020 (nástup v září 2019)
Podání kompletní přihlášky do 30. 11. 2018 5 000 111 100 4 192
Podání kompletní přihlášky do 15. 2. 2019 5 150 114 400 4 316
Podání kompletní přihlášky do 29. 3. 2019 5 350 118 800 4 482
Poplatky navíc USD
roční/ půlroční pojištění 1000/ 500
mezinárodní letenka cca 1 500
SEVIS poplatek (splatný s cenou programu) 180
J-1 vízum – poplatek ambasádě
(cena ke dni 1. 9. 2018 – částka se může v průběhu roku měnit)
160

Ceny v CZK/EUR jsou přepočítávány dlouhodobým průměrným kurzem České spořitelny, a.s.

Cena zahrnuje

 • zprostředkování studia na státní střední škole
 • ubytování v dobrovolnické hostitelské rodině, polopenzi (o víkendech plnou penzi)
 • vyzvednutí studenta na letišti v místě pobytu členem hostitelské rodiny nebo místním koordinátorem
 • podklady pro vyřízení víza
 • školní učebnice u povinných předmětů
 • přípravné a informační materiály
 • informační schůzku pro studenty a jejich rodiče před odletem (květen/ červen 2018)
 • student handbook
 • asistenci a podporu místního koordinátora
 • nonstop helplinku v USA
 • nonstop helplinku STUDENT AGENCY

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku cca 1 500 USD
 • kapesné (doporučujeme 200 - 250 USD/ měsíc)
 • studijní materiály u předmětů navíc
 • poplatek za vízum (hradíte přímo ambasádě)
 • SEVIS poplatek 180 USD (je vám fakturován s programovým poplatkem)
 • školní obědy
 • zdravotní pojištění a pojištění zodpovědnosti za hmotné škody a ztráty či poškození cestovních zavazadel

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!