Velká Británie

Velká Británie díky rozmanitosti krajiny nabízí téměř vše - hory ve Walesu a Skotsku, pláže v kraji East Anglia a skalnaté zátoky západního pobřeží. Od roku 1066 nezažila ani jednu úspěšnou invazi a tak se tu mohly rozvíjet svébytné tradice. Jen málokdo si nespojí Velkou Británii s jízdou po levé straně vozovky, či červenými telefonními budkami. Jednotlivé regiony si dokázaly uchovat zvyky jim vlastní, a tak celá země nabízí návštěvníkům různorodou kulturu, literaturu a také umění. Nelze nezmínit velikány jako William Shakespeare, Geoffry Chaucer, Anthony Hopkins, nebo Sir Sean Connery, významné kulturní události: hudební festival v Glastonbury, Edinburský festival a opomenout nesmíme ani různé sportovní akce, jako například každoroční Wimbledon.

Hastings a jeho blízké okolí jsou místy, kde se roku 1066 odehrála bitva o vládu nad Anglií. Na připomínky bitvy budete narážet na každém rohu, nejen v samotném Hastings, ale také na výletech v Rye, nebo v městečku Battle. Během zájezdu můžete navštívit Canterbury, Leeds Castle, anebo krásné přímořské letovisko Brighton, s mořským akváriem a extravagantním královským palácem.

Oblíbený zájezd do okolí krásného města Bath, které proslavily zejména teplé prameny. Během zájezdu budete mít možnost obdivovat opatství v Glastonbury (spojené s legendami o králi Artušovi), prozkoumat parník, který 32x obeplul zeměkouli, nebo se pokusit  rozluštit záhadu Stonehenge a seznámit se s nejznámějšími místy v Londýně.

Během programu budete moc obdivovat vítěznou loď bitvy u Trafalgaru, na které padnul admirál Nelson; podívat se do pašeráckých jeskyní, protloukat se ulicemi přímořského leviska Brighton a obdivovat krásu bílých útesů Seven Sisters.

Námořní město Plymouth, biologický projekt Eden Project, kostel St Michael´s Mount, legendami opředený Tintagel Castle, sídlo Buckland Abbey - to vše je jižní Devon a Cornwall!

Tento zájezd nabízí to nejlepší z jižního Walesu - romantickou zříceninu opatství Tintern, sfárání do dolu v Big Pit Museum, procházku druhým největším hradem v Británii - Caerphilly a mnohá další místa. Program také nabízí prohlídku univerzitního města Oxfordu a známá místa v Londýně.

Během jediného zájezdu můžete porovnat jedny z turisticky nejatraktivnějších metropolí dvou významných evropských států a zhlédnout to nejhezčí z obou měst.

V Londýn, hlavním městě Velké Británie, vznikají stále nové budovy, místa. Mnoho významných staveb vzniklo např. při výročí milénia (London Eye, Millennium Bridge), při Olympijských hrách v roce 2012 (Queen Elizabeth Olympic Park s nejnovější výškovou atrakcí "Orbit"). Při první nebo opakované návštěvě, Londýn má co nabídnout.

Hlavní město Velké Británie má mnoho zajímavých míst, která lákají miliony turistů každý rok. Anglický básník Samuel Johnson o Londýnu prohlásil: "Kdo je unaven Londýnem, je unaven životem, protože Londýn má vše, co život dokáže nabídnout."

Northampton - trhové město v Midlands je ideální základnou pro výlety v blízkém okolí jako např. letecké muzeum v Duxfordu, univerzitní města Oxford a Cambridge, moderní město Birmingham nebo druhý nejstarší safari park ve Woburnu.

Program nabízí návštěvu míst jako je historický York, přímořské Scarborough, Nottingham - opředený legendami o Robinovi Hoodovi, univerzitní Cambridge a zajímavosti z Londýna.

Kromě srovnání dvou velkých měst Edinburgh a Amsterdam, nabízí zájezd zajímavá místa Highlands - Plačící údolí, jezero Loch Ness, golfové centrum St Andrews, historický Stirling a Glasgow.

Skotsko nabízí krásnou přírodu (Glen Coe - Plačící údolí), velká jezera (Loch Lomond), historicky vyznamné hrady (Edinburgh Castle) a navíc během jednoho zájezdu můžete srovnat dvě velká města - Edinburgh a Londýn.

St Austell -malé městečko, které se hodně rozvíjelo díky těžbě kaolinu. Dnes je díky své poloze a přátelské atmosféře hojně navštěvované turisty, kteří odsud vyjíždějí za poznáním krás hrabství Cornwall.

Během tohoto zájezdu budete moci nasát univerzitní atmosféru v Oxfordu, projít se Shakespearovým rodištěm - Stratford nad Avonou, odhalit tajemství Stonehenge a projít si známá místa v Londýně.

Worcester je město, které má dvě tváře. Moderní, vybudovanou v poválečném období. Historickou s dřevěnými tudorovskými a georgiánskými budovami a katedrálou, která patří k místním architektonickým klenotům. V blízkém okolí se nachází zajímavá místa jako rodiště W. Shakespeara - Stratford nad Avonou, moderní Birmingham, případně se nabízí jednodenní výlet do Walesu.

Yorkshire nabízí krásná místa, krásnou přírodu - Lake District a jezero Windermere, historický York, monumentální Fountains Abbey, trhové městečko Knaresborough. Zájezd doplňuje celodenní návštěva Londýna.

TIP - ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!