Facebook 542 424 242

Francie

Studium francouzštiny je v posledních letech stále více populární. Potřebujete-li se zdokonalit ve francouzštině a navíc poznat proslusý fancouzský šarm a kuchyni, je právě studium ve Francii pro vás ideální volbou. Vybírat můžete z kvalitních jazykových škol v Paříži nebo na Francouzské riviéře, v Nice, Cannes nebo v Antibes.
Svou přirodni a kulturni rozmanitosti je Francie přitažlivou zemi jak všechny, kdo na svých cestách vyhledávají historicke pamatky, tak i pro všechny, kteři touži po relaxaci na prosluněné pláži. Nejnavštěvovanějši pamatkou Francie je Mont-Saint-Michel. Mezi další velmi popularni mista patří Paříž se svými historickými a kulturními památkami, jako je např. muzeum Louvre, Eiffelova věž, palác Versailles, Disneyland, centrum Pompidou, a samozřejmě také zámky v udoli řeky Loiry. Nesmíme také zapomenout na lyžařska centra ve Francouzskych Alpach.

Doprava z České Republiky do Francie je poměrně jednoduchá. Mezinárodní letiště jsou v Paříži a Nice. Druhou variantou je také autobusová doprava, která je levnou, ale časově náročnou alternativou.
 

Příjemné městečko Antibes najdete asi 30 km od Nice a 10 km od Cannes; je tedy výborným výchozím bodem pro poznávání okolních míst. Pobřeží je lemováno plážemi, ze kterých je krásný výhled na protilehlé Nice i na po většinu času zasněžené vrcholky hor za městem. Najdete zde romantické uličky, hrad rodiny Grimaldiů, kde se momentálně nachází Piccasovo muzeum a hlavně rozlehlý a krásný přístav, kde kotví přepychové jachty i několikaposchoďové luxusní výletní lodě.

Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie. Je hlavním městem departementu Gironde a regionu Akvitánie a leží na řece Garonne. Je světoznámé pro své víno. Starý přístav města Bordeaux byl v červnu 2007 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Na Bordeaux je kromě jiného sympatické, že většina památek se nalézá na relativně malé ploše a téměř všechny pozoruhodnosti jsou tak pohodlně dostupné pěšky. Zásluhou se řadí mezi jedna z nejkrásnějších měst Evropy. 

Paříž je hlavním městem Francie. Diktuje životní styl a vkus nejencelé Francii, ale i celé Evropě. Tato metropole je atraktivním cílem pro milióny turistů, kteří se především soustředí na historické památky, umělecké sbírky, noční život, famózní nákupy a světoznámou a vyhlášenou francouzskou kuchyni...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!