Kuba

Kuba je největší Karibský ostrov s přibližně 11 miliony vřelých a přátelských obyvatel. Je známá svým nočním životem, doutníky, karibskými koktejly a turisté sem přijíždějí také za mořem a krásnými plážemi. Nikdo nikam nespěchá a tak si můžete vychutnávat pohodovou atmosféru plnou hudby, různých barev, chutí a vůní. Ostrov leží v oblasti tropického podnebí a průměrná celoroční teplota se pohybuje okolo 25 °C. Rozhodnete-li si zdokonalit španělštinu právě na Kubě, pak můžete vybírat pro své studium hned z několika měst – Havany, Santiago de Cuba a Trinidadu.

Havana je ekonomické, kulturní a politické centrum Kuby. Místní kultura vychází z karibských, afrických a španělských tradicí. Lidé jsou tu velmi přátelští a tak není težké navázat kontakt. Jsou zde muzea, památky, pevnosti, paláce a mnoho dalších stop historie, které najdete po celém ostrově. Stará část města Havana je chráněna UNESCO. Město nabízí pěkné pláže na bou stranách centra - Playas del Oeste a Playas del Este.

Santiago de Cuba je druhé největší město na Kubě a je také hlavním městem stejnojmenné provincie na jihovýchodě ostrova, asi  870 km jihovýchodně od kubánské metropole Havany. Historicky je Santiago de Cuba dlouhodobě druhým nejvýznamnějším městem na ostrově, stále také zůstává druhým největším. Město bylo založeno roku 1514. Park Baconao v Santiagu byl roku vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO...

Trinidad je malým přátelským městem na seznamu světového dědictví UNESCO. Město starém více jak 500 let se zachovalo téměř v té podobě, v jaké bylo za koloniáolních dob postaveno - to z něj dělá jednu z největších atrakcí na Kubě. Díky jeho kráse, částečné izolovanosti a intimitě je Trinidad ideálním místem pro intenzivní ponoření se do studia španělštiny. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Mnichov SLEVA 10%
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!