Facebook 542 424 242


Pro cestu do Austrálie v rámci turistického víza eVisitor musíte mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu. STUDENT AGENCY vám nabízí sjednání od pojišťovny Allianz. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění včetně cesty - tedy od data odletu do data příletu (strávíte nějaký čas také na cestě a budete pobývat v různých státech v rámci přestupů na cestě).

 

U studijního víza jste povinni mít tzv. OSHC (Overseas Student Health Cover). To je zdravotní pojištění uzavřené u australské pojišťovny. Doklad o jeho zaplacení je povinným dokumentem, který se přikládá k žádosti o vízum. Pojištění se sjednává na celou dobu pobytu včetně „prázdnin“, které udělí ambasáda k vašemu vízu navíc.

OSHC hradí náklady na léčebné výlohy, ambulantní a nemocniční ošetření, léky a případný převoz do nemocnice.

Co nehradí:

  • ošetření v těhotenství
  • ošetření v případě tělesného postižení či zdravotní vady, která u pacienta existovala již před
      příletem do Austrálie
  • náklady spojené s nadstandardní péčí ve státní nemocnici, např. příplatek za 1lůžkový pokoj
  • ošetření u zubního lékaře, fyzioterapeuta a očního lékaře

Vedle základního pojištění se případně můžete za vyšší cenu připojistit a pokrýt tak případné další náklady.

Pojištění Vám zajistíme přes školu případně online u některé z pojišťoven. Běžné jsou pojišťovny: Bupa, Allianz a Medibank. V den nástupu do školy vás škola zaregistruje u zdravotní pojišťovny, která vám zašle kartu pojištěnce na adresu pobytu. Tu poté předkládáte při každé návštěvě lékaře. Pokud je pojištění sjednáno mimo jazykovou školu, po příletu se aktivuje online přímo na stránkách pojišťovny.

V případě prodloužení pobytu na místě, je nutné také toto pojištění prodloužit a opět potvrzení k žádosti o vízum doložit. Informace k pojistnému krytí, co je a není zahrnuto v pojištění získáte vždy od pojišťovny (brožura, webové stránky).

U studijního víza, kde máte pojištění OSHC platné až od příletu, doporučujeme sjednat komerční pojištění na dny, které strávíte na cestě tam i zpět u české pojišťovny.

 

Návštěva lékaře

Pokud potřebujete vyhledat lékaře, můžete navštívit jakéhokoliv (lepší je kontaktovat pojišťovnu a zjistit, který s ní má smlouvu). Cena za ambulantní ošetření je stanovena „tabulkově“ australskou vládou. Pokud u lékaře zaplatíte více, pojišťovna rozdíl neproplácí. Od lékaře obdržíte účet (platba probíhá na místě) a poté si budete částku nárokovat na pojišťovně (osobně nebo vyplněním online formuláře). U nemocničního ošetření můžete zvolit soukromou nebo státní nemocnici. Ovšem opět si ověřte, zda se jedná o partnerskou pojišťovnu vaší pojišťovny (pokud není, tak hradíte náklady v plné výši). U privátních nemocnic mohou být náklady vyšší a zde opět budete doplácet rozdíl oproti tabulkovým cenám vy. Účty za hospitalizaci posílá nemocnice většinou rovnou pojišťovně.

 

Nahlášení pobytu v zahraničí u pojišťovny v ČR/SR

V případě kratšího pobytu (méně než 6 měsíců) se u své zdravotní pojišťovny neodhlašujete a zdravotní pojištění platíte i nadále. Při pobytu delším jak 6 měsíců je nutné se odhlásit u vaší zdravotní pojišťovny v ČR/SR (do dne návratu z ciziny pak nejste účastníkem zdravotního pojištění v ČR/SR, tzn. neplatíte pojistné, ani nemáte nárok na úhradu zdravotních služeb z veřejného zdravotního pojištění). Pojištěnec také vrací průkaz pojištěnce. Požádat o vynětí ze systému veřejného zdravotního pojištění je nutné před odjezdem (není možné zpětně).  Po návratu z Austrálie se opět přihlásíte u své pojišťovny a předložíte doklad o uzavřeném zdravotním pojištění pro pobyt v cizině a jeho délce (potvrzení o OSHC). Pokud takový doklad nepředložíte, vzniká povinnost doplatit zpětně pojistné. Konkrétní podmínky a postup si ověřte u své pojišťovny.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!