Facebook 542 424 242

Ubytování si můžete vyřídit přes STUDENT AGENCY na celou dobu studia a nebo třeba jen na první čtyři týdny. Většina studentů volí druhou variantu. Mají tak jistotu ubytování po příjezdu a poté se sami porozhlédnou po něčem jiném. Školy nabízí následující typy ubytování:

 

Hostitelské rodiny

Určitě tento typ ubytování na první týdny doporučujeme – je to skvělá příležitost poznat místní obyvatele a jejich styl života. Rodiny žijí v místě, kam směřujete, dlouhodobě a poradí s mnoha praktickými dotazy. Australané jsou přátelský a komunikativní národ a rádi vám v začátcích pomohou. V rodině máte zajištěnou stravu (většinou polopenzi).

 

Studentské rezidence/studentské domy

Některé školy nabízí pro studenty nad 18 let ubytování ve studentských domech/erzidencích. Ty mají jednoduché a zakladní vybavení pokoje. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje. Strava není zajištěna, ale je zde možnost vlastního vaření ve společné kuchyňce. Sociální zařízení a koupelna je často sdílená s dalšími studenty. I tak je tento typ ubytování mezi mladšími studenty oblíben a bývá tedy brzy obsazený. Doporučujeme rezervovat s velkým časovým předstihem.

Tento typ vyhledávají mladší a méně nároční studenti na prostředí a vybavení pokojů. Proto nedoporučujeme těm, kteří chtějí klidné prostředí a vyžadují vysoký standard služeb.

 

Nebo si můžete najít vlastní ubytování (sdílené domy, byty) již od úplného začátku. S pomocí internetu si jej můžete zajistit i samostatně ještě z domova. Existuje několik portálů, kde se registrujete, určíte si preference, cenový limit a můžete vybírat. Při výběru zvažte také lokalitu. Někdy je levné ubytování dál od centra města a školy a sice ušetříte na nájemném, ale utratíte spoustu peněz za dojíždění. Navíc berte v úvahu pracovní příležitosti – více práce (hlavně v pohostinství a cestovním ruchu) je v centrech měst. Někdy může být poměrně složité se po pracovní době ve večerních hodinách dostávat do okrajových částí města. Nájem se platí týdně (v hotovosti nebo na účet), ale vždy záleží na dohodě s majitelem domu. Ceny pokojů se liší podle velikosti, vybavení, lokality domu a zda pokoj s někým sdílíte. Pohybují se od cca  120 AUD/týden (dvoulůžkový pokoj) až k cca 200 AUD/týden (jednolůžkový pokoj).

Mnoho studentů upřednostňuje sdílené domy, kde bydlí s dalšími studenty, případně přímo s majitelem domu. Pokoje jsou vybavené základním nábytkem nebo si můžete najít nevybavený pokoj a zařídit si ho podle svého (pokud zůstáváte dlouhodobě). Pokud je vás víc, můžete si pronajmout celý dům nebo apartmán. Zde se platí záloha ve výši několika nájmů a často i sepisuje smlouva.

Pokud budete hledat nebo měnit ubytování po příjezdu, doporučujeme se ptát ve škole spolužáků (pokud někdo odjíždí, většinou přenechá bydlení dalším zájemcům) nebo kolegů v práci, sledovat inzertní tabule (nejen ve škole) nebo sociální sítě.

 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!