Facebook 542 424 242
Domů / Dokumenty / Přehled zkouškových kurzů

Typy anglických zkoušek

Cambridgeské zkoušky

Naše doporučení

 • podložte úroveň pokročilosti v cizím jazyce složením jazykové zkoušky
 • dlouhodobé kurzy s jasným cílem: zvládnutí zkoušky na konci programu
 • možnost zkrácených přípravných kurzů v průběhu letních měsíců
 • absolvujte zkoušku přímo ve škole: některé partnerské jazykové školy v zahraničí

Pořádání cambridgeských zkoušek zastřešuje na celém světě Cambridge English Language Assessment – součást University of English. Cambridgeské zkoušky mají pět úrovní obtížnosti (KET, PET, FCE, CAE, CPE). Přípravný kurz trvá obvykle 9 až 12 týdnů. Stále více škol však s ohledem na požadavky studentů nabízí i zkrácenou verzi kurzu na 4–6 týdnů. Většinou jsou na tyto dlouhodobé kurzy pevně stanovené nástupní termíny. Některé jazykové školy ale nabízí tyto kurzy s libovolným datem nástupu a délkou kurzu (zde je již požadavána znalost angličtiny na velmi vysoké úrovni), ale v takovém případě nejsou vázány na termíny zkoušek.

 • KET (Key English Test) – základní zkouška z angličtiny jejíž obtížnost odpovídá úrovni A2. Jedná se o jakýsi předstupeň k absolvování dalších a náročnějších zkoušek na vyšší úrovni. I KET certifikát je v zahraničí uznáván, nicméně díky této zkoušce získáte povědomí o tom, jak si stojíte ve znalostech angličtiny, jaké jsou vaše silné a slabé stránky a na co se zaměřit.
 • PET (Preliminary English Test) – zkouška testuje znalost jazyka na středně pokročilé úrovni. Tento certifikát prokazuje schopnost používat jazyka v reálném životě a je akceptována také mnoha zaměstnavateli jako důkaz znalosti angličtiny na komunikativní úrovni. KET a PET zkoušky a přípravné kurzy na jejich složení se v nabídce partnerských jazykových škol objevují jen zřídka.
 • FCE (First Certificate in English) – nejrozšířenější z cambridgeských zkoušek, která je určená studentům se střední pokročilostí angličtiny; certifikát o úspěšném absolvování zkoušky je vnímán jako důkaz dostatečn znalosti angličtiny pro potřeby pracovní komunikace.
   
 • CAE (Certificate in Advanced English) –  je určena pokročilým studentům, cílem je prověřit znalost jazyka na vyspělé úrovni. U studenta se předpokládá využití jazyka pro profesní nebo studijní účely.
   
 • CPE (Certificate of Proficiency in English) – je určena studentům se znalostí angličtiny na úrovni rodilého mluvčího a těm, kteří se chtějí angličtině chtějí věnovat  na akademické úrovni. Zkouška zároveň zcela splňuje požadavky pro profesní a společenské uplatnění v anglicky mluvících zemích.

Cambridgeské zkoušky se obecně skládají z 5 částí: čtení, psaní, používání jazyka, poslech a konverzace. Výsledky zkoušky bývají zveřejňovány 2–7 týdnů po jejím absolvování a certifikáty jsou zaslány danému centru do 3 měsíců. Certifikáty mají časově neomezenou platnost. V případě selhání u zkoušky obdržíte zprávu, jaké byly vaše největší slabiny. I neúspěšné zvládnutí zkoušky tedy vypovídá o vašich znalostech.

Více informací na www.cambridgeenglish.org

Zkoušky pro univerzitní studium

 • TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – zkoušku ověřující úroveň praktického ovládání anglického jazyka požadují po uchazečích o studium univerzity a stipendijní agentury ve více než 130 zemích, včetně Austrálie, Kanady, Velké Británie a USA. Je možné ji složit písemně nebo prostřednictvím internetu. Výsledkem testu je bodové skóre určující pokročilost v jazyce. Zkoušky TOEFL se konají několikrát do měsíce a lze se na ně připravovat nejen v Kanadě a USA, ale také např. ve Velké Británii nebo Irsku.

  Více informací najdete na www.toefl.org
   
 • IELTS (International English Language Testing System) – také tato zkouška prověřuje dostatečnou jazykovou vybavenost pro studium na některé ze zahraničních univerzit. Uznávají ji ale i další instituce ve více než 135 zemích světa (vládní orgány, mezinárodní organizace, tréninková centra apod.). Podobně jako u zkoušky TOEFL, i tady se hodnotí čtení, psaní, mluvený projev a poslech. Zkoušku lze vykonat několikrát do měsíce a výsledek se vyjadřuje v 9 stupních. Většina univerzit přijímá studenty s výsledkem 6 a výše. Zkouška má časově omezenou platnost 2 roky.

  Více informací na www.ielts.org

Zkoušky z obchodní angličtiny

 • TOEIC (Test of English for International Communication) – zkouška hodnotí schopnost komunikace v prostředí mezinárodního obchodu. Uznává ji stále více nadnárodních korporací, jazykových škol a dalších institucí především v USA.
   
 • BEC (Business English Certificates) – patří do skupiny cambridgeských zkoušek a je vhodná pro ty, kdo pracují v obchodním sektoru v mezinárodním prostředí nebo se o takové zaměstnání ucházejí. Zkouška má tři stupně pokročilosti a hodnotí poslech, mluvený projev, čtení a psaní v obchodním kontextu.
   
 • BULATS (Business Language Testing Service) – je cambridgeská zkouška vhodná pro studenty i pracující profesionály, kteří v zaměstnání potřebují komunikovat v cizím jazyce. Zaměřuje se na komunikační dovednosti potřebné v oblasti obchodu. Zkoušku lze skládat nejen v anglickém ale i německém, francouzském a španělském jazyce.

 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!